Zajęcia

Zajęcia Podstawowe

Realizujemy zajęcia edukacyjne (podstawa programowa MEN)

Warsztaty Malarskie

Kiedy mówimy o malowaniu to powstają prawdziwe dzieła sztuki, Przedszkolaki rozwijają tym samym wyobraźnię, fantazję i zachowania społeczne.

Warsztaty Teatralne

Przedszkolaki wiedzą co to dobra zabawa, szczególnie lubiane przez dzieci są zajęcia teatralne, pewność siebie, wyrażanie uczuć i emocji to efekty takich zajęć.

Zajęcia logopedyczne

Współczesny logopeda uczy nie tylko prawidłowej wymowy, ale również właściwej komunikacji. Pracuje nad poprawnością fonetyczną i gramatyczną, logicznym budowaniem wypowiedzi i ogólną sprawnością komunikacyjną.

Warsztaty Plastyczne

Zajęcia plastyczne w naszym przedszkolu to wyjątkowy czas w którym Przedszkolaki rozwijają wrażliwość wzrokową, dotykową. Poprawia to również umiejętności koncentracji uwagi.

English lessons

English is very important in adulthood, so we train it every day for a minimum of 15 minutes.

Zajęcia taneczne, kreatywne

Przedszkolaki się nie nudzą, nauka przez zabawę do najlepszy sposób aby dotrzeć do młodych umysłów.

Zajęcia kulinarne

Może Twoje dziecko ma talent do gotowania, nie odkryjesz tego dopóki nie spróbuje. Gotowanie to wielka przyjemność. Angażuje intelekt (ćwiczy i relaksuje mózg), zapewnia ruch – przede wszystkim dłoni i palców, stymuluje zmysły. Gotowanie ma moc zmniejszania stresu i lęku.

Gimnastyka rozwojowa

Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. Rozwój sił fizycznych, aktywności, wytrzymałość idzie w parze z rozwojem dyscypliny i śmiałości dziecka. Te cechy zaczynamy rozwijać od najwcześniejszych lat.

Bajkoterapia

Bajkoterapia to proces oddziaływania na psychikę dziecka za pomocą specjalnie dobranej bajki. Metoda nie polega jednak na samym przeczytaniu czy opowiedzeniu dziecku historyjki. Przedstawienie jej treści stanowi zaledwie punkt wyjścia do właściwych oddziaływań psychologicznych. Największą moc terapeutyczną ma bowiem to, co dorosły i dziecko zrobią po zapoznaniu się z treścią opowieści.

Zajęcia Dodatkowe

Dodatkowe zajęcia to dobry krok w rozwój zainteresowań Twojego dziecka

Zajęcia Judo

Ogromnym walorem judo jest duży nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe i wszechstronność. Dlatego kształtuje się jednocześnie szybkość, wytrzymałość, gibkość i koordynację ruchową pod wieloma postaciami. Często wykorzystuje się do tego, obok specjalistycznych ćwiczeń, mniej lub bardziej skomplikowane gry ruchowe. Dla dynamicznie kształtującego się organizmu nie ma nic lepszego niż takie właśnie zajęcia!

Balet

Każda dziewczynka chciałaby zostać baletnicą. Korzyści płynące z baletu : Wspaniale kształtuje sylwetkę, wzmacnia ciało, uczy gracji spełnienie marzeń małej dziewczynki. Uczy koncentracji i samodyscypliny, kształtuje wrażliwość i zdolność przeżywania Poprawia koordynację ruchową dziecka, wpływa na prawidłową postawę zapobiegania garbieniu się, pomaga korygować postawy

Angielski

Jeszcze więcej angielskiego, zależy Ci na nauce drugiego aby komunikacja była płynna a zasób słów jeszcze większy teraz Twoje dziecko ma taką możliwość.

Dogoterapia

Pies merda ogonem na nasz widok, pozwala się pogłaskać, poliże po ręce. Po prostu jest. Wierny i oddany. Często bliski kontakt z psem okazuje się najlepszą terapią. Dogoterapia pomaga i dzieciom, i dorosłym.

Ceramika

Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny to doskonałe wsparcie rozwoju małej motoryki dziecięcych dłoni i przygotowanie m.in. do nauki pisania. Jak wspomnieliśmy wyżej, to również cenne doświadczenie sensoryczne, które znakomicie stymuluje układ nerwowy.

Akademia Odkrywców

Poszerza zainteresowania dzieci, wzbudza fascynację światem i badaniami. W bardzo wczesnym wieku mogą oni, po raz pierwszy, zasmakować, czym jest prawdziwa nauka - aby w przyszłości - osiągać swoje cele i doskonalić swoje umiejętności.

Jak zapisać dziecko do Przedszkola?

Niepubliczne przedszkole Czyżyny - Przedszkolaki z Naszej Paki